730 000 PLN

storkowo
ul Storkowo
Nr oferty: 4402766
Powierzchnia: 900.00 m2
Pow. działki: 30264.00 m2
Rok budowy: 1850
śledź ofertę Śledź ofertę

Informacje

Pałac dwukondygnacyjny wybudowany w duchu późnego klasycyzmu w latach 30. XIX wieku i rozbudowany o skrzydło pod koniec XIX wieku.

Budynek postawiony na planie prostokąta, przykryty dachem naczółkowym i w części wschodniej dachem dwuspadowym z trójkątnymi szczytami.

Na wschodniej elewacji zastosowano motywy potrójnych blend rozdzielonych pilastrami, w elewacji skrzydła umieszczono prostokątne okna z naczółkami.

Pałac składa się z 3 odrębnych brył – starego dworu, stanowiącego główna część rezydencji, dobudowane w 1900 r skrzydło od strony wschodniej, oraz łącznik z budynkiem gospodarczym od strony zachodniej.

Wnętrze pałacu dostępne jest przez wejścia:

główne, usytuowane we frontowej i poprzedzone tarasem wejściowym, umieszczone na osi środkowej najstarszej - budynku (starego dworu),

północne, w elewacji ogrodowej, przy głównej klatce schodowej oraz wschodnie– usytuowane w bocznej ścianie (pierwotnie usytuowana była oszklona weranda, obecnie murowana dobudówka z lat 80-tych.

W sąsiedztwie znajdują się zachowane zabudowania gospodarcze oraz park pałacowy z drugiej połowy XIX wieku o powierzchni 9,2 ha z zachowanym kopcem jako punktem widokowym, cmentarzem rodowym, stawem i bogatym starodrzewem złożonym m. in. z sosny czarnej, jodły jednobarwnej, sosny limby i dębu szypułkowego.

Obiekt częściowo wyremontowany, m. in. został wymieniony dach.

Park i Pałac wpisany do Rejestru Zabytków. Konserwator Zabytków dopuszcza wybudowanie innych obiektów na działce.

Zespół pałacowo –folwarczny usytuowany jest w zachodniej części wsi Storkowo.

Dojazd do pałacu wewnętrzną wybrukowaną drogą od strony wschodniej.

Pałac usytuowany jest na północnym krańcu dziedzińca, na granicy krajobrazowego parku pałacowego.

Storkowo jest położone w północno-wschodniej części gminy Ińsko, przy drodze z Recza do Węgorzyna w odległości ok. 4 km na północny wschód od Ińska. Wieś założona jest na pagórkowatym terenie w odległości ok. 500 m od jeziora Storkowo.

Miejscowość Storkowo leży na Pojezierzu Ińskim. W okolicy mamy tu kilkanaście jezior o znacznej wielkości i zróżnicowanej urodzie. Jest to raj zarówno dla wędkarzy ale również dla nurków. Ze względu na czystość wód oraz głębokość jezioro Ińskie jest jednym z ulubionych miejsc do treningów nurkowych.

Jeziora: Woświn, Ińsko, Krzemień, Zajezierze, Węgorzyno, Stubnica, Starzyca, Kamienny Most, Jezioro Marianowskie.

Rzeki: Ina, Krąpiel, Pęzinka, Krępa, Ukleja, Brzeźnicka Węgorza, Reska Węgorza.

Storkowo leży w otulinie Ińskiego Parku Krajobrazowego a położone po sąsiedzku jeziorko

Okolica to istny raj dla miłośników i obserwatorów przyrody, wędkarzy, grzybiarzy i zbieraczy runa leśnego, zielarzy, myśliwych itp.

Kontakt z naturą na wyciągnięcie ręki oraz brak uprzemysłowienia terenu daje niespotykane możliwości regeneracji organizmu i odpoczynku. Położenie nieruchomości tuż przy parku krajobrazowym gwarantuje, że miejsce to pozostanie czyste i otoczone przyrodą. 

Odległości:

- Ińsko: 4 km,

- Stargard Szczeciński, siedziba powiatu: 45 km,

- Szczecin 70 km,

Zlecenie prowadzone pod nadzorem Pośrednika, nr licencji: 145825

Wszytkie oferty na niniejszej stronie mają charakter informacyjny oraz są zaproszeniem do rokowań zgodnie z Art. 71 KC i nie stanowią oferty określonej w art 66 i następnych KC.

Kontakt

Piotr

Tel. 600 429 787

Marta

Tel. 575 210 290

Daria

Tel. 696675291

Zadaj pytanie ogłoszeniodawcy

Administratorem Twoich danych osobowych jest TWÓJ DOM - NIERUCHOMOŚCI. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką prywatności

Facebook