Zakup mieszkania w biurze nieruchomości w Koszalinie przez codzoziemców cz.1

Po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej do Polski przybyło wielu uchodźców. Z biur nieruchomości w Koszalinie zniknęły mieszkania na wynajem. Zajmowane były one przede wszystkim przez osoby pochodzące z Ukrainy. Od agencji nieruchomości w Koszalinie wynajmowali je inni Ukraińcy przebywający w Polsce dłużej lub sami indywidualnie obywatele Polski.

Fundacje, stowarzyszenia i kościoły także zajmowały wolne mieszkania na wynajem dla przybywających z Ukrainy uchodźców. Po kilku dniach lub tygodniach wielu z nich pojechało do innych krajów, traktując Polskę jako kraj tranzytowy w dalszej podróży. Sporo pozostało i próbuje w Polsce znaleźć swoje miejsce do życia. Są także takie osoby, które po przesunięciu się działań wojennych na wschód Ukrainy zdecydowały się powrócić do własnego kraju.

Brak mieszkań na wynajem w biurach nieruchomości w Koszalinie

Kiedy z biur nieruchomości w Koszalinie zniknęły mieszkania na wynajem, ze względu na duży popyt ceny wynajmu poszły mocno w górę. Osoby, które planowały wyprowadzić się z rodzinnego domu i rozpocząć samodzielne życie w wynajętym mieszkaniu musiały zmienić swoje plany. Wysokie stopy procentowe i związane z tym ograniczenia w dostępie do kredytów hipotecznych spowodowały duże trudności w nabyciu własnego mieszkania. W tym samym czasie cena za metr kwadratowy nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym rosła.

biuro nieruchomości Koszalin

Wysoka inflacja spowodowała wzrost cen materiałów budowlanych i robocizny. Bez wątpienia taka sytuacja wpłynie na dalszy wzrost cen za metr kwadratowy nieruchomości. Czeka nas zapewne niebawem zatrzymanie szybkiego rozwoju branży budowlanej. Wysokie ceny mieszkań i domów wpłyną bezpośrednio na cały rynek nieruchomości, zarówno pierwotny jak i wtórny. W biurach nieruchomości w Koszalinie pojawiają się klienci, którzy szukają niewielkich mieszkań, oglądają je i składają do banku wnioski o udzielenie kredytu hipotecznego.

Coraz wyższe ceny mieszkań w agencjach nieruchomości w Koszalinie

Coraz więcej decyzji jest odmownych dlatego wielu klientów agencji nieruchomości w Koszalinie musi odłożyć zakup na później. Kiedy sytuacja się zmieni trudno przewidzieć, nałożyło się bowiem na nią wiele różnych czynników. Zapewne nie należy w najbliższym czasie spodziewać się znaczących obniżek za metr kwadratowy mieszkań i większej dostępności kredytów hipotecznych. Zatem sytuacja w najbliższym czasie na rynku nieruchomości będzie dość trudna. W biurach nieruchomości w Koszalinie pomimo dużego zainteresowania mieszkaniami coraz bardziej zauważalny jest spadek finalizacji transakcji w postaci ostatecznego zakupu nieruchomości.

Facebook