Zakup mieszkania na kredyt czy za oszczędności cz. 2

W tej części naszego bloga kontynuujemy temat zakupu mieszkania przez młode osoby. W poprzedniej części pisaliśmy o tym, że wśród młodych osób panuje kilka trendów związanych z zakupem mieszkania. Z pewnością osoby obawiające się kredytów będą chciały na mieszkanie zaoszczędzić, może to trwać wiele lat. W tym czasie cena za metr kwadratowy nieruchomości nadal będzie rosła. Może okazać się, że po kilku latach będzie już tak wysoka, że mieszkanie stanie się nieosiągalne. Z kolei zwolennicy zakupu mieszkania na kredyt nie zawsze mogą zrealizować swoje plany.

Nieruchomości Koszalin

Zdarza się bowiem, że ze względu na ich niską zdolność kredytową po rozmowie z pracownikiem banku muszą zmienić plany. Bank nie chce im dać tak dużego kredytu i muszą zadowolić się dużo niższym lub w ogóle nie spełniają warunków do otrzymania pożyczki. Do biura nieruchomości w Koszalinie przychodzą młode osoby szukające mieszkania. Oglądają oferty mieszkań, zastanawiają się, w końcu decydują się na kupno jednego z nich. Bez wątpienia chodząc na prezentację są przekonani, że posiadają wystarczającą zdolność kredytową.

nieruchomości Koszalin

Po podpisaniu umowy przedwstępnej odwiedzają bank w celu uzyskania kredytu hipotecznego. W krótkim czasie okazuje się, że nie są w stanie jego otrzymać. Wysokie kryteria ich udzielania sprawiają, że coraz mniej osób może pozwolić sobie na zakup nieruchomości na własność. Bank dokładnie sprawdza zdolność kredytową klienta biura nieruchomości w Koszalinie. Zdarza się coraz częściej, że przy weryfikacji okazuje się, że albo mało zarania albo ma zbyt wysokie koszty utrzymania. Bank ponadto sprawdza w jakiej branży pracuje potencjalny kredytobiorca. Ocenia czy na stanowisku i w branży jest szansa w najbliższym czasie na wyższe zarobki.

Biuro nieruchomości Koszalin

Banki nie chcą ryzykować i udzielają kredytów hipotecznych tylko pewnym klientom, którzy w przypadku podniesienia stóp procentowych nadal będą w stanie spłacać kredyt. Rezerwa w budżecie klienta musi być nieco większa. Zdolność kredytowa na granicy kosztów życiowych nie przekonuje banku do udzielenia pożyczki. Wysokie ceny wynajmu mieszkań zmuszają młode osoby do ich wynajmowania przez wiele lat. W tym czasie nie są w stanie zaoszczędzić na własne mieszkanie.

Wysokie koszty życia nawet przy lepszej sytuacji finansowej nie pozwalają bankom uznać ich za wiarygodnego klienta. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że opłacają oni wysokie koszty wynajmu a jednocześnie bank nie chce im zaufać, że poradzą sobie z kredytem podobnej wysokości. Po okresie boomu kredytowego, kiedy banki udzielały niemal każdemu kredyt we frankach nastąpił okres dużych trudności z otrzymaniem kredytu hipotecznego. W biurach nieruchomości w Koszalinie pośrednicy spotykają się z takimi sytuacjami na co dzień.

Facebook