Praca biura nieruchomości a kryzys gospodarczy cz. 3

Trudna sytuacja gospodarcza wpływa bezpośrednio na zamożność społeczeństwa. Im jest bogatsze tym więcej dzieje się na rynku nieruchomości. Pośrednicy z biur nieruchomości w Koszalinie wyraźnie widzą kiedy społeczeństwo chce inwestować w rynek nieruchomości. Kryzys, zubożenie społeczeństwa, niepewność i chaos nie sprzyjają transakcjom na rynku nieruchomości. Klienci obserwują rynek. Wzrost cen za metr kwadratowy nieruchomości sprawia, że coraz mniej osób może pozwolić sobie na kupno mieszkania czy domu.

Nieruchomości Koszalin

Agencje nieruchomości w Koszalinie

Trudno dostępne kredyty dla wielu mogą stać się zupełnie nieosiągalne. Banki dokładnie sprawdzają potencjalnych klientów. Największe szanse na otrzymanie kredytu mają osoby zatrudnione w instytucjach państwowych, które mogą wykazać się przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem. Ponadto programiści, prawnicy, lekarze i inne osoby, których zawody i miejsce pracy analityk bankowy określi jako stabilne i rozwojowe. Nieruchomości z perspektywy czasowej to rynek opłacalny szczególnie dla długoletnich inwestycji. O ile w krótkim okresie czasu można na nieruchomościach stracić o tyle w dłuższej perspektywie raczej zyskują. Wszystko zależy od tego w jakim stanie ostatecznie będziemy chcieli sprzedać nieruchomość.

Kamienice i domy budowane jeszcze przed wojną lub zaraz po wymagają często remontów. Jeżeli regularnie właściciele o nie dbają niewątpliwie zyskują na wartości. W biurach nieruchomości w Koszalinie możemy znaleźć takie nieruchomości w atrakcyjnych cenach. Dużo trudniej sprzedać w dobrej cenie domy i mieszkania wymagające generalnych remontów. Często duża ich powierzchnia, kilka kondygnacji sprawiają, że przeprowadzenie w nich remontu jest bardzo kosztowne. Właściciel często zwleka z jego przeprowadzeniem. Ostatecznie nieruchomość jest w bardzo słabym stanie technicznym i wizualnym, inwestycja w duży remont staje się nieopłacalna. Odzyskanie kosztów włożonych podczas generalnego remontu nie jest możliwe.

Nieruchomości Koszalin

Pośrednicy zatrudnieni w biurach nieruchomości w Koszalinie zauważają także, że mieszkania o niskim standardzie bardzo trudno wynająć. Jeżeli jest to stare budownictwo, w którym brak centralnego ogrzewania znalezienie klientów na wynajem jest praktycznie niemożliwe. Obniżenie ceny za wynajem może zachęcić jedynie osoby, które są przyzwyczajone do mieszkania w niższym standardzie. Najczęściej takie mieszkania wynajmują osoby, które przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych i nie chcą wydawać zarobionych pieniędzy na drogi wynajem. Godzą się na życie w mieszkaniu o bardzo niskim standardzie za niższą cenę.

Facebook