Praca biura nieruchomości a kryzys gospodarczy cz. 2

Kryzys gospodarczy zawsze miał bezpośredni wpływ na rynek nieruchomości. W biurach nieruchomości w Koszalinie zauważyć można zdecydowanie mniejszą ilość transakcji. Osoby planujące w najbliższym czasie sprzedać mieszkanie chcą poczekać na lepsze ceny. Niepewna sytuacja na rynku sprawia, że najczęściej ceny za metr kwadratowy nieruchomości rosną. Właściciele chcą za swoje mieszkanie uzyskać wyższą wartość. Obserwują rynek i czekają na podwyższenie cen. W biurach nieruchomości w Koszalinie pojawiają się osoby szukające okazji. Chcą kupić nieruchomości po dużo niższej cenie niż są oferowane do sprzedaży.

Agencje nieruchomości w Koszalinie

 

Agencje nieruchomomości w Koszalinie

Spekulanci dzwonią na oferty sprzedaży dostępne w Internecie i proponują sprzedającym połowę lub 2/3 wartości nieruchomości. Pomimo tego, że cena jest widoczna w ogłoszeniu. Chcą się rozliczyć od razu gotówką, co ma zachęcić do szybkiego przeprowadzenia transakcji. Dzwonią wielokrotnie, naciskają na obniżenie ceny. Wymieniają wady nieruchomości argumentując proponowaną przez siebie znacznie zaniżoną cenę zakupu. Szukają osób, którym zależy na szybkiej sprzedaży nieruchomości.

W biurach nieruchomości w Koszalinie trudno znaleźć tzw. super okazje. Pośrednicy dbają bowiem o dwie strony transakcji, zarówno o sprzedającego jak i kupującego. Biura nieruchomości w Koszalinie chcą aby mieszkanie lub dom zostało sprzedane po aktualnych cenach za metr kwadratowy. Sprzedający nie może czuć się oszukany. Dbają o to aby wycena została wykonana uczciwie. Pośrednicy z biur nieruchomości w Koszalinie przy określaniu ceny biorą pod uwagę wiele elementów. Bez wątpienia ma znaczenie w jakiej lokalizacji znajduje się nieruchomość. Jaka jest okolica, czy w pobliżu znajdują się szkoły, sklepy, przychodnie.

Nieruchomości na sprzedaż w Koszalinie

Jaki jest dojazd samochodem i komunikacją miejską do centrum miasta, na dworzec, do kina, na basen. Ponadto pośrednicy z biura nieruchomości w Koszalinie dokładnie oglądają mieszkanie lub dom. Sprawdzają jego stan techniczny, usterki, jakość wykończenia wnętrza, stan wizualny i techniczny łazienki i kuchni. Duże znaczenie mają okna i podłogi, których wymiana wiąże się z dużymi kosztami. Bez wątpienia remont kuchni i łazienki najczęściej należy do najdroższych, dlatego ich stan ma istotne znaczenie przy wycenie. W przypadku sprzedaży domu pośrednicy sprawdzają także stan techniczny dachu, piwnic i elewacji.

Facebook