Praca biura nieruchomości a kryzys gospodarczy cz. 1

Na rynek nieruchomości duży wpływ ma wiele czynników. Bez wątpienia jest to sytuacja gospodarcza, poziom inflacji czy wysokość stóp procentowych. Zdolność kredytowa klientów i możliwości banków do udzielania kredytów w dużej mierze decydują o ilości sprzedawanych rocznie mieszkań. Niepewna sytuacja związana z niegasnącą pandemią COVID-19 sprawia, że inwestorzy ostrożnie podejmują decyzje o nowych inwestycjach. Rynek nieruchomości powoli wchodzi w nowy rok.

biuro nieruchomości Koszalin

Sytuacja biur nieruchomości w Koszalinie

Klienci odwiedzają biura nieruchomości, zastanawiają się i pytają. Bez wątpienia pośrednicy w biurach nieruchomości w Koszalinie zauważają spadek liczby finalizowanych transakcji. W styczniu powoli firmy się rozkręcają, sytuację utrudnia rozwój pandemii i związane z nią obostrzenia. Przedsiębiorcy obawiają się kolejnych zakazów i utrudnień w prowadzeniu biznesu. Bez wątpienia sytuację komplikuje fakt wprowadzenia nowych przepisów podatkowych, które dotyczą wszystkich obywateli. Krótki czas na zapoznanie się z nimi spowodował zamieszanie i niepewność.

Osoby posiadające oszczędności i planujące zakup mieszkania w najbliższym czasie postanowiły obserwować rynek. Jednocześnie specjaliści od rynku nieruchomości uważają, że w najbliższym czasie cena metra kwadratowego mieszkania nadal będzie rosła. Z jednej strony drożejące nieruchomości a z drugiej niepewność i chaos. Mieszkanie nadal w Polsce jest wyznacznikiem poczucia bezpieczeństwa i pewności. Dlatego większość osób traktuje zakup mieszkania jako najważniejszy wydatek w swoim życiu. Inwestycja w nieruchomości z perspektywy wielu lat zawsze była opłacalna.

Sprzedaż nieruchomości w Koszalinie

W historii było tylko kilka momentów kiedy nastąpił znaczny spadek cen nieruchomości i w krótkiej perspektywie od zakupu mógł być nieopłacalny. W zdecydowanej większości sytuacji nieruchomości były dobrą lokatą kapitału na przyszłość. Niezależnie od sytuacji gospodarczej zakup mieszkania w długiej perspektywie powinien być opłacalny. Niskie oprocentowanie lokat sprawia, że osoby posiadające oszczędności szukają innych form inwestowania. Najpewniejszą jest zakup mieszkania, które można wynajmować. Zysk miesięczny z wynajmu znacznie przewyższa oprocentowanie uzyskane na lokatach bankowych.

Facebook