Nieruchomości Koszalin zmiany WT2021 cz.3

Nowoczesne, energooszczędne mieszkanie to zapewne marzenie większości osób. Niskie opłaty za ogrzewanie i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii niewątpliwie zadowoli każdego nabywcę nowego mieszkania. Czy będzie każdego na takie mieszkanie stać?

Biura nieruchomości obserwują sytuację na rynku nieruchomości. Już teraz widzą jakie problemy mają klienci z uzyskaniem kredytu hipotecznego przy obecnych cenach mieszkań. W nowych budynkach trzeba zastosować wiele nowoczesnych, obecnie drogich rozwiązań aby spełnić wymagania WT2021.

Agencja nieruchomości Koszalin

Z czasem upowszechnienie energooszczędnego budownictwa zmieni sytuację na rynku materiałów budowlanych. Ceny spadną i zwiększy się ilość producentów. Nie zmieni się to jednak z dnia na dzień. Na takie zmiany trzeba poczekać. Zwiększony popyt na energooszczędne materiały budowlane spełniające normy w pierwszym etapie spowoduje znaczny wzrost ich cen. Wyższe koszty budowy wpłyną na ceny mieszkań. Nowe warunki techniczne będą miały wpływ na usytuowanie budynku i materiały wykorzystane do jego izolacji.

mieszkania koszalin

W energooszczędnych ciepłych domach inwestor musi zastosować odpowiednie okna. Duże przeszklenia to dziś nieodłączny element nowoczesnego domu. Nowe przepisy WT 2021 wymagają, aby okna miały bardzo dużą izolacyjność termiczną. Montować trzeba okna trzyszybowe. Dzięki nim w trakcie chłodnych, zimowych dni lepiej zaizolują dom, a rachunki za ogrzewanie obniżą się.

Mieszkania Koszalin

Energooszczędne drzwi zewnętrzne i dobrze izolowana termicznie brama garażowa to także nieodzowne elementy domu bez strat energii. Zamontowanie drzwi zewnętrznych o podwyższonym parametrze termicznym pozwoli zmniejszyć straty ciepła nawet o ok 35%, co w praktyce oznacza niższe rachunki za ogrzewanie.

Warunki techniczne 2021 kładą duży nacisk na ekologiczne i odnawialne źródła energii. Odnawialne źródła energii wykorzystują energię: wody, wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, biomasy i biopaliw, fal i pływów morskich.
Tradycyjne kotły zasilane węglem lub drewnem czy ostatnio popularne kotły gazowe, nawet o najwyższej sprawności, nie są w stanie sprostać restrykcyjnym normom.

Spełnienie wymagań WT 2021 będzie wymagało udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym domu. Agenci nieruchomości znają rynek nieruchomości, wiedzą, że ceny mieszkań znacznie wzrosną. Dlatego zachęcają niezdecydowanych klientów do przyspieszenia decyzji o zakupie własnego mieszkania jeszcze w 2021 roku lub na początku 2022. Mieszkania wybudowane zgodnie z wcześniejszymi normami są tańsze w budowie.

Facebook