Nieruchomości Koszalin zmiany WT2021 cz.2

Biura nieruchomości sprzedają mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego. Popyt na mieszkania kształtuje ich cenę. Po zakupie mieszkania na rynku wtórnym bardzo często można od razu się do niego wprowadzić. Na nieruchomość z rynku pierwotnego z reguły trzeba poczekać. W zależności od zaawansowania budowy, może to być od kilku do nawet kilkudziesięciu miesięcy.

Biuro nieruchomości Koszalin

Często deweloper sprzedaje mieszkania jeszcze w fazie projektu. Zanim rozpocznie budowę, wykończy mieszkania i zagospodaruje teren minie sporo czasu. Po wybudowaniu kilka tygodni trwają odbiory budynku i uzyskanie zgody na jego użytkowanie. W kolejnym etapie nowi mieszkańcy odbierają klucze i rozpoczynają remont.

biuro nieruchomści Koszalin

Mieszkanie zakupione w stanie deweloperskim wymaga sporo pracy i nakładów finansowych. Mijają kolejne miesiące. Klientom biura nieruchomości, którzy zdecydują się na kupno mieszkania bardzo często zależy na czasie. Chcą je szybko kupić i wprowadzić się. Dlatego mieszkania z rynku wtórnego pomimo tego, że zostały wybudowane wiele lat wcześniej cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich cena porównywalna jest do mieszkań z rynku pierwotnego.

Koszalin biuro nieruchomości

Podobnej tendencji należy spodziewać się kiedy na rynku pierwotnym pojawią się drogie, nowoczesne mieszkania energooszczędne. Wysokie koszty budowy takich nieruchomości wpłyną na ich cenę. W ślad za tym wzrosną także ceny mieszkań na rynku wtórnym, ponieważ nadal będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Biura nieruchomości informują swoich klientów o nowych przepisach i zmianach jakie będą miały miejsce na rynku nieruchomości. W roku 2021 i na początku 2022 w biurach nieruchomości będzie można kupić jeszcze mieszkania z rynku pierwotnego wybudowane metodą tradycyjną, według wcześniejszych przepisów.

W roku 2022 i kolejnych wszystkie mieszkania z rynku pierwotnego, przebudowane lub zmodernizowane oferowane do sprzedaży będą zgodne z WT2021. Niewątpliwie będą dużo droższe od tych, które obecnie można znaleźć w ofercie biura nieruchomości w Koszalinie. Za nowoczesne rozwiązania i związane z tym wysokie koszty budowy ostatecznie zapłacą klienci.

Facebook