Nieruchomości Koszalin zmiany WT2021 cz.1

Mieszkania od dłuższego czasu drożeją. Dotyczy do dużych miast jak i nieco mniejszych. W Koszalinie ceny mieszkań idą w górę. Specjaliści uważają, że sytuacja w najbliższym czasie nie zmieni się. Nieruchomości będą coraz droższe. Na cenę mieszkań ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim popyt.

Nieruchomości Koszalin

Biura nieruchomości obserwują duże zainteresowanie kupnem mieszkań na wynajem. Klienci chcą zainwestować swoje oszczędności w nieruchomości. Niskie oprocentowanie lokat bankowych nie zachęca do oszczędzania. Z wynajmu mieszkania rocznie po odliczeniu kosztów można osiągnąć zysk około 12 tysięcy zł.

Wysokie ceny mieszkań i trudności związane z otrzymaniem kredytu hipotecznego na zakup mieszkania sprawią, że dużo osób nie będzie mogło go nabyć.  W biurze nieruchomości  można jeszcze znaleźć ciekawe oferty mieszkań w atrakcyjnych cenach. Niebawem może się to jednak zmienić. Od 1 stycznia 2021 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące wymagań technicznych dla nowo budowanych nieruchomości.

Wymagania dotyczą inwestorów, którzy otrzymają pozwolenie na budowę w 2021 roku. Nowe warunki techniczne będą musiały także spełniać budynki rozbudowywane i modernizowane po 31 grudnia 2020 roku. Każdy inwestor planujący budowę będzie musiał wybrać rozwiązania i technologie, które będą spełniały standard WT2021.

Koszalin nieruchmości

Nowe wytyczne będą miały znaczący wpływ na wiele aspektów budowy i wykończenia domu. Budynki będą musiały być lepiej izolowane, energooszczędne i wykorzystywać odnawialne źródła energii. Do tej pory w ofercie biura nieruchomości można było znaleźć nowoczesne domy, wykorzystujące najnowsze rozwiązania w zakresie ogrzewania i wykorzystywania energii z odnawialnych źródeł.

Cena ich była zdecydowanie wyższa od innych domów. Mogli sobie na nie pozwolić nieliczni. Po wejściu w życie nowych przepisów wszystkie budynki, jednorodzinne, wielorodzinne bloki i lokale użytkowe będą musiały zastosować rozwiązania energooszczędne. Zatem należy spodziewać się wzrostu cen nowych nieruchomości. Wysokie koszty budowy będą miały bezpośredni wpływ na ich cenę.

Facebook