Nieruchomości Koszalin. Mieszkanie na sprzedaż cz.1

Szybka sprzedaż mieszkania w dobrej cenie zależy od kilku czynników. Ważna jest lokalizacja mieszkania, jego stan techniczny, wystrój wnętrza, oferowana cena, dobre przygotowanie oferty i jej promocja oraz prezentacja. Jeżeli wszystkie czynniki zostaną wykonane profesjonalnie ostatni punkt może zaważyć na ostatecznym wyniku transakcji. Prezentacja mieszkania stanowi bardo ważny element całego procesu sprzedaży.

Pracownicy biura nieruchomości w Koszalinie spotkali się w swojej karierze zawodowej z wieloma sytuacjami podczas prezentowania nieruchomości wystawionych na sprzedaż.  Zdarza się, że największą przeszkodą podczas prezentacji mieszkania może okazać się jego właściciel. Jest on często związany emocjonalnie ze sprzedawaną nieruchomością. Im jest bardziej do niej przywiązany tym trudniej mu zachować dystans.

biuro nieruchomości koszalin

Nieruchomości Koszalin

Ocenia przyszłych lokatorów, często zadaje zbyt dużo pytań, wypytuje o ich sytuację rodzinną i finansową.  Agent nieruchomości nie jest emocjonalnie związany ze sprzedawanym  mieszkaniem. Może obiektywnie rozmawiać o jego zaletach i wadach. Klienci mogą swobodnie z nim rozmawiać, zadawać pytania. Nie czują się oceniani i obserwowani.

Sprzedaż mieszkania to skomplikowany proces, składający  się z kilku elementów.  Ważne są pozytywne emocje. Klienci oglądając kilka ofert w krótkim okresie czasu i nie są w stanie zapamiętać wszystkich szczegółów z prezentowanych nieruchomości ale zapamiętają emocje jakie im podczas prezentacji towarzyszyły. Jeżeli będą one pozytywne w kolejnych dniach wzmocnią się i klient będzie rozważał  zakup takiej nieruchomości.

Właściciel mieszkania zna wszystkie jego wady i zalety. Wie, że sąsiad wstaje o 6 rano i wychodzi na dwór z hałaśliwym psem. Sąsiadka obok ma czworo dzieci i przed godziną 8 wychodzą one rozkrzyczane do szkoły. Być może inny sąsiad gra na pianinie lub wiolonczeli. Z ulicy słychać często jeżdżące karetki do pobliskiego szpitala. 

Koszalin nieruchomości

Mieszkając w danym miejscu kilka lub kilkanaście lat można wiedzieć na temat nieruchomości niemal wszystko. Często także zna doskonale sąsiadów i wie jacy są. Jeżeli jego relacje z sąsiadami nie są najlepsze może okazać się, że podczas prezentacji zacznie negatywnie opowiadać o nich co skutecznie może zniechęcić potencjalnych nabywców mieszkania.

Facebook