Konflikt ukraińsko-rosyjski i jego wpływ na rynek nieruchomości w Koszalinie cz. 3

Rynek nieruchomości jest ściśle powiązany z globalnym rynkiem światowym. Wszystkie kryzysy, wzrosty gospodarcze, pandemie mają bezpośredni wpływ na to co dzieje się także na lokalnym rynku. Biura nieruchomości w Koszalinie wyraźnie odczuwają wszystkie zmiany zachodzące w gospodarce. Zaangażowanie krajów zachodnich w pomoc uchodźcom na terenie naszego kraju sprawia, że osoby z Europy Zachodniej lub USA są gotowe opłacać wynajem na terenie naszego kraju. Jednak ilość mieszkań przeznaczonych na wynajem jest ograniczona.

agencje nieruchomości Koszalin

Koszalin biuro nieruchomości

W biurze nieruchomości w Koszalinie praktycznie takie mieszkanie trudno znaleźć. Zapewne w pierwszym okresie jest duża empatia, troska i chęć pomocy osobom uciekającym przed wojną. Jednak zbyt długo przedłużający się konflikt, utrudnienie życia obywatelem Polski może spowodować konflikty i niechęć do obywateli Ukrainy. Młode polskie rodziny zapewne będą musiały odłożyć na później wynajem lub kupno własnego mieszkania. Bez wątpienia będą musiały przeczekać ten trudny czas i powrócić do tego pomysłu kiedy uchodźcy wrócą do własnego kraju.

Konflikt na Ukrainie może jednak potrwać wiele lat i nie mieć końca. Dlatego ważne jest aby zacząć przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości i szukać najlepszych rozwiązań. Ze względu na podniesienie stóp procentowych o kolejne punkty coraz mniej osób może pozwolić sobie na zakup mieszkania na kredyt. Agencje nieruchomości w Koszaliniehttps://www.twojdom-koszalin.pl/ zauważają coraz więcej takich klientów, którzy pomimo chęci nie są w stanie otrzymać kredytu hipotecznego. Banki będą sprawdzać zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy biorąc pod uwagę jego zdolność kredytową przy podniesieniu stóp procentowych do pięciu procent. Zatem zakup mieszkania będzie coraz trudniejszy.

Biura nieruchomości w Koszalinie

Deweloperzy być może będą musieli obniżyć nieco ceny mieszkań. Pośrednicy z agencji nieruchomości w Koszalinie obserwują rynek nieruchomości. Czytają opinie ekspertów, którzy nie są zbyt optymistyczni co do najbliższych miesięcy. Póki popyt na mieszkania będzie duży cena za metr kwadratowy zapewne nie spadnie, a raczej będzie rosła. Zatem nie należy spodziewać się znaczących obniżek w najbliższym czasie. Klienci agencji nieruchomości, którzy posiadają oszczędności zapewne będą chcieli zainwestować je w zakup mieszkania na wynajem.

Facebook