Konflikt ukraińsko-rosyjski i jego wpływ na rynek nieruchomości w Koszalinie cz. 2

Ogromne zapotrzebowanie na wynajem nieruchomości po przyjeździe uchodźców do Koszalina sprawiło, że praktycznie wszystkie mieszkania na wynajem zniknęły z biur nieruchomości. Osoby, które zainwestowały swoje oszczędności w mieszkania na wynajem w większych miastach nie mają problemu ze znalezieniem lokatorów. Wynajmują je fundacje, stowarzyszenia, osoby prywatne i udostępniają przybywającym do Polski uchodźcom. Duży popyt na wynajem nieruchomości sprawia, że pojawili się w biurze nieruchomości w Koszalinie także przyszli inwestorzy.

agencje nieruchomości Koszalin

Biura nieruchomości w Koszalinie

Szukają mieszkań na rynku wtórnym, które można szybko kupić i wynająć. Pośrednicy z biur nieruchomości w Koszalinie zauważają, że w takiej sytuacji największym zainteresowaniem cieszą się ładnie urządzone mieszkania, które nie wymagają remontu. Po ich zakupie można je od razu wynająć. Ceny wynajmu zapewne z miesiąca na miesiąc będą rosnąć. Wynika to z dużego popytu i coraz mniejszej liczby mieszkań dostępnych na rynku przeznaczonych na wynajem. Z kolei duże zainteresowanie kupnem mieszkań spowoduje znaczący wzrost cen nieruchomości wystawionych na sprzedaż.

Właściciele mieszkań będą upatrywać w takiej sytuacji okazji do sprzedania nieruchomości po znacznie wyższej cenie. Do agencji nieruchomości w Koszalinie będą trafiać właśnie takie oferty. Duże zapotrzebowanie na mieszkania na sprzedaż bez wątpienia podwyższą ceny wszystkich nieruchomości dostępnych na rynku. Trzeba liczyć się także ze wzrostem cen za metr kwadratowy także mieszkań na rynku pierwotnym. Do czasu uspokojenia się kryzysu migracyjnego ceny bez wątpienia będą rosły. Szczególnie dotyczy to cen paliw i gazu, które z pewnością mają wpływ na ceny w niemal wszystkich gałęziach gospodarki.

Agencje nieruchomości w Koszalinie

Od żywności począwszy a na budownictwie czy produkcji kończąc. Konflikt ukraińsko-rosyjski bez wątpienia ma wpływ na całą europejską gospodarkę i nie tylko. Wszystkie kraje zaangażowane w jakikolwiek sposób w tej wojnie będą ponosiły ekonomiczne jej konsekwencje. Duża ilość uchodźców wojennych w naszym kraju sprawi, że zapotrzebowanie na mieszkania będzie bardzo duże. W biurach nieruchomości w Koszalinie jest to widoczne. Z tego punktu widzenia inwestycja oszczędności w zakup mieszkania na wynajem może okazać się dobrą inwestycją.

Facebook