Biura nieruchomości w Koszalinie a sytuacja gospodarcza cz. 3

W biurach nieruchomości w Koszalinie na początku roku klientów było bardzo dużo. Obserwowali rynek i widzieli, że ceny za metr kwadratowy mieszkań rosną. Dotyczyło to nie tylko rynku pierwotnego ale także wtórnego. W ślad za podwyżkami nowych mieszkań właściciele nieruchomości wystawiali swoje mieszkania w podobnie wysokich cenach. Pośrednicy z agencji nieruchomości w Koszalinie zachęcali do zakupu mieszkań przewidując kolejne trudności na rynku. Niebawem okazało się, że mieli rację, ponieważ za bardzo wysokimi cenami za metr kwadratowy, poszedł znaczący wzrost inflacji, wzrost cen paliwa, materiałów budowlanych i kosztów pracy. Wszystko to wpłynęło na kolejne podwyżki metra kwadratowego nieruchomości znajdujących się w ofercie biur nieruchomości w Koszalinie.

biura nieruchomości Koszalin

Wzrost cen wynajmu mieszkań zauważalny w biurach nieruchomości w Koszalinie

Coraz większe trudności z zakupem własnego mieszkania bez wątpienia wpłyną na ceny wynajmu. Od początku wzrosły one co najmniej 50 procent. Duże zapotrzebowanie na mieszkania wynajmowane z pewnością utrzymają tą tendencję i nie należy oczekiwać w najbliższym czasie powrotu do cen wynajmu sprzed kilku miesięcy. Na wysokość czynszu w wynajmowanych mieszkaniach z pewnością ma wpływ wiele czynników. Pośrednicy z biur nieruchomosci w Koszalinie dostrzegają następujące elementy. Jednym z nich są wysokie stopy procentowe kredytów hipotecznych. Wielu właścicieli mieszkań, którzy kupili je w celu wynajmu nadal płaci raty kredytu hipotecznego. Po podwyższeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej znacznie wzrosły raty zaciągniętych kilka miesięcy wcześniej kredytów hipotecznych.

Coraz większe trudności z zakupem własnego mieszkania w Koszalinie

Właściciele mieszkań, którzy kupili mieszkania w celach inwestycyjnych zapewne nie będą chcieli zrezygnować z zysków związanych z ich wynajmem, co wiąże się z podwyższeniem czynszu za wynajem. W biurach nieruchomości w Koszalinie trudno znaleźć oferty wynajmu mieszkań w dobrych lokalizacjach. Ponadto ceny wynajmu z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe. Zapewne wiele osób będzie musiało wynajmować mieszkania przez wiele lat zanim będzie w stanie kupić własne. Zapewne niektórzy nigdy nie będą mieli możliwości stać się właścicielami nieruchomości.

Facebook